Chat with us, powered by LiveChat

Trouwen op zon- of feestdag? Het kan nog!

Wil je graag op een zondag of een feestdag trouwen? Dat kan nog altijd. De voorwaarde is wel dat de gemeenteraad hiermee akkoord moet gaan.

 

Tot 23 maart 2019 was er geen concrete regeling rond trouwen op een zondag of een feestdag. Het was niet verboden én slechts sommige gemeenten lieten trouwpartijen op die dagen toe.

 

Mààr vanaf 31 maart 2019 geldt er wél een
trouwverbod op zon- en feestdagen. Het verbod wordt enkel afgezwakt als de gemeenteraad het toelaat. Zo kunnen de gemeenten autonoom bepalen of ze trouwpartijen op die dagen toelaten.

 

De gemeenteraad kan kiezen voor een algemene toelating, dus voor alle zon- of feestdagen Of voor een
specifieke toelating, dus voor een welbepaald huwelijk.

 

Desondanks alles gebeurt een trouw op een zon- of feestdag niet vaak. Slechts sommige mensen willen dit graag doen wat vaak gepaard gaat met religieuze of familiale redenen.

De nieuwe wet van 23 maart 2019 treedt in werking op 31 maart 2019.

Bron: Wet van 23 maart 2019 tot wijziging van het Burgerlijk Wetboek, teneinde te bepalen dat op zon- en/of
feestdagen huwelijken mogen worden voltrokken, BS 28 maart 2019
Zie ook: Burgerlijk Wetboek (art. 165/1)

Gratis tips? Schrijf je dan
in op onze nieuwsbrief



Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type